Pomysł na randkę we włoskiej restauracji

love-1951386_1280

Co może być lepszego niż pomysł na romantyczną randkę w wspaniałej włoskiej restauracji. Włoskie jedzenie było od zawsze uznawane za romantyczne, a jeśli masz szczęście żyć w miejscu, gdzie znajduje się wiele włoskich restauracji skorzystaj z tych łatwych do zapamiętania wskazówek które pomogą ci wybrać wspaniałe miejsce wśród nich na romantyczną kolację. Pierwszą istotną rzeczą, oczywiście, jest to aby wybrać miejsce, które serwuje dania kuchni włoskiej. Jeśli takiego nie ma – to nie ma po co czytać dalej. Każda inna restauracja nie jest to dobry sposób na rozpoczęcie randki. Pytanie brzmi jednak, skąd wiedzieć, że jedzenie w danej restauracji włoskiej jest autentyczne? A odpowiedź jest prosta: wystarczy spojrzeć na menu. Chyba że jesteś Włochem, potrafisz to ugotować samemu, wtedy sam potrafisz zrozumieć, czy menu nie jest wystarczająco autentyczne. Szukasz więcej niż tylko włoskie jedzenie typu spaghetti i pizza.

Można również spróbować wejść w rozmowę z niektórymi ludźmi, którzy tam pracują. Jeśli wszyscy tam pracujący wydają się zbyt polscy można założyć, że jedzenie będzie bardziej polskie niż włoskie – więc w takiej restauracji raczej nie będziesz mieć do czynienia z autentycznym włoskim jedzeniem.

Ale kiedy uda już ci się znaleźć miejsce z dobrym menu następnym krokiem jest nauczyć się go zrozumieć. Chcesz przecież zrobić dobre wrażenie na swojej randce zamawiając coś w menu i wiedząc, czego się spodziewać zanim jeszcze jedzenie pojawi się na stole. Na pewno nie chcesz zamówić zupy z ośmiornicy, bo myślisz, że będzie to danie zbyt abstrakcyjne. Najlepszą rzeczą jest nauczyć się, jak właściwie powiedzieć, co chcesz jeść w języku włoskim.

Można nawet dowiedzieć się, jakie są sympatie włochów jeśli chodzi o dania na randkę i w ten sposób znaleźć kilka zaleceń z menu wcześniej i nauczyć się jak je powiedzieć. Na pewno wtedy bardzo zaimponujesz drugiej stronie, gdy przyjdzie czas na zamówienie – będziesz niczym włoski koneser żywności. Teraz każdy wiesz już jak to powiedzieć na pewno musisz zapamiętać, że włoskie jedzenie nie jest włoskie bez dobrego wina, które jest absolutnie koniecznym dopełnieniem kolacji. Każdy porządny włoski lokal musi mieć duży wybór wina. Jest to pozycja obowiązkowa na romantyczną randkę.

Ale zanim rzeczywiście pójdziesz do restauracji, upewnij się, że zbadałeś wcześniej jakie wino będzie pasować najlepiej pod wybrane przez ciebie włoskie. Możesz tego dowiedzieć się online, a następnie, gdy pójdziesz już do restauracji, można zwrócić się do kelnera czy ma je w menu. Ale musisz też mieć pewność, że nie będzie to najdroższe wino na liście, takie rzeczy lepiej wiedzieć wcześniej. Włoskie jedzenie jest podbijane smakiem wina, więc poświęć na to trochę czasu, aby upewnić się, że zadbałeś o dobranie dobrego wina zarówno dla wybranego dania i budżetu.

Można oczywiście pójść na pyszną romantyczną kolację bez tych wskazówek, ale dzięki nim możesz naprawdę zaimponować swojej drugiej połowie, dlaczego więc z tego nie skorzystać, prawda?

You might also like

Dodaj komentarz