Niestandardowa kuchnia włoska – z północy na południe

Większość ludzi uznaje ze wszystko co w kuchni włoskiej jest kombinacją tortellini, minestrone, lasagne i spaghetti. Jeśli jednak kiedykolwiek będziesz mieć okazję znaleźć się w świecie kuchni włoskiej, będziesz mile zaskoczony tym, co rzeczywiście Włosi jedzą.

Włochy mają dziewiętnaście regionów, każdy wiąże się z odrębną kuchnią. Ponadto, kuchnia włoska zmienia się zgodnie z porami roku. Świeże składniki są niezwykle ważne we włoskiej kuchni. W rezultacie, można odkryć, że letnia kuchnia różni się od kuchni zimowej.

Zwykle turyści są zaznajomieni z częścią kuchni włoskiej, która jest typowa dla północnych Włoszech. Wszystkie ciężkie potrawy z serem i sosem pochodzą z tego regionu. Będziesz cieszyć się pobytem w północnych Włoszech jeśli lubisz włoskie jedzenie dostępne w Polsce.

Południowa Kuchnia włoska jest nieco inna. W kuchni południowej Włoch jest inaczej. Mieszkańcy południa Włoch używają większej ilości ryb w swojej diecie. Ten wariant kuchni włoskiej nazywa się „Mediterranean food”. Ogólnie rzecz biorąc, kuchnia z południa to dania które są lżejsze i zdrowsze. Ze względu na ich nawyki żywieniowe, na południu Włosi to najzdrowsze ludzi na świecie. Jednym z czynników wpływających na to, że ta dieta jest tak zdrowa jest zastosowanie oliwy z oliwek w większości potraw.

Przyprawy w kuchni włoskiej? Nie ograniczaj swoich pomysłów kuchni włoskiej do kilku potraw spaghetti i klopsików. Kuchnia włoska jest bogata, złożona i zróżnicowana. Do włoskiej potrawy będziesz też potrzebował czegoś więcej niż tylko czosnku.

Włosi używają przypraw tylko po to wzmocnić naturalny smak poszczególnych potraw. Ponadto charakter włoskiej żywności zależy od pory roku, a ze względu na to, Włosi nie są zależni w dużej mierze od stosowania przypraw. Ich mięso, makarony, sosy, zwykle mają świeży smak. Turyści, jednak odkrył, że na północy Włosi używają więcej przypraw w żywności niż to co można znaleźć w kuchni południowych Włochów. Rozważając kuchnię włoską jest to bardzo ważne, aby uświadomić sobie, że nie ma żadnej standardowej kuchni włoskiej.

You might also like

Dodaj komentarz